Serviciile medicale se declara in 390?

Se pune intrebarea daca prestarea de servicii medicale in Comunitate se declara in 390? Este obligata societatea romana sa solicite cod special de TVA conform Art.153^1 si sa declare pe acest cod prestarea de servicii medicale intracomunitare prin intermediul...